Interested in Artiste Shqiptare Me Fame Boterore? On this page, we have collected links for you, where you will receive the most necessary information about Artiste Shqiptare Me Fame Boterore.


Këngëtarja shqiptare me famë botërore, e thot - Syri ...

  https://www.syri.net/jete-stil/400850/kengetarja-shqiptare-me-fame-boterore-e-thote-hapur-i-urrej-te-gjithe-ish-te-dashurit-e-mi/
  Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Ava Max, emri i vërtetë i së cilës është Amanda Koci, ka arritur një sukses të madh me hitet e saj, të cilat numërojnë mijëra klikime në Youtube. Po ashtu, ajo ka kapur vendet e para në top lista.

Artistët shqiptar më famë botërore me koncert madhështor ...

  https://www.aktuale.mk/artistet-shqiptar-me-fame-boterore-me-koncert-madheshtor-ne-rome/
  Artistët shqiptar më famë botërore me koncert madhështor në Romë. Viti 2018 është shpallur si Vit Mbarëkombëtar i Skënderbeut. Ky vit shënon 550 vjetorin e vdekjes së heroit kombëtar, Gjergj Kastrioti –Skënderbeu. Përgjatë këtij muaji në Kosovë dhe Shqipëri janë mbajtur një sërë aktivitetesh, por aktivitete do të ...

Artistë shqiptarë me famë botërore, të ftuar në Vatikan ...

  https://telegraf.al/kulture/artiste-shqiptare-me-fame-boterore-te-ftuar-ne-vatikan/
  Mes artistëve të ftuar në koncert do të jetë dhe futbollisti Lorik Cana i cili do të recitoj poezinë e “Nënë Terezës”. Sekretari i Ipeshkvisë së Kosovës, Don Fatmir Koliqi, tha se viti 2016 do të shënohet në kishën katolike shqiptare, pasi që në këtë vit do të bëhet edhe shenjtërimi i Nënë Terezës.

ATSH - Agjencia Telegrafike Shqiptare

  https://ata.gov.al/2018/05/27/culturetrip-artistet-me-te-famshem-shqiptare-ne-bote/
  ATSH është e vetmja agjenci zyrtare multimediale e lajmeve në Shqipëri. Prezente me lajmet e saj në agjencitë më të mëdha të botës, ATSH ka filluar të funksionojë menjëherë pas Shpalljes së Pavarësisë, më 28/12/1912. ATSH ka marrëdhënie kontraktuale me AFP, DPA, ANSA, HSINHUA, Anadolu Agency, TANJUG, APA e tjerë. ATSH është anëtare me të drejta të plota e EANA-s ...

Artisti me famë botërore i shpreh publikisht pëlqimin ...

  https://www.balkanweb.com/artisti-me-fame-boterore-i-shpreh-publikisht-pelqimin-marina-vjollces/
  Moderatorja Marina Vjollca ka tërhequr vëmendjen e artistit me famë botërore Dj Snake. Marina ka publikuar në rrjete sociale dy fotografi shumë sensuale, duke vendosur këmbët në plan të parë. Ajo ka marrë komente të shumta nga ndjekësit, por jo vetëm! Dj Snake i ka komentuar një emoji, si për t’i thënë që ka qëlluar […]

- Kosova Sot

  https://www.kosova-sot.info/kulture/342719/
  Sopranoja shqiptare me fame ndërkombëtare, Inva Mula, ka qenë dhe vazhdon të jetë pjesë e operave më prestigjioze botërore, duke e përfaqësuar denjësisht popullin shqiptar në arenën ndërkombëtare. Disa nga pjesëmarrjet e saj më të suksesshme në operat botërore mbeten: "Meede" (1996) në Francë, "La Scara" (2001) në Itali ...

Dua pyetet për lidhjen që ka me Bebe Rexhën dhe Action ...

  https://lajmi.net/dua-pyetet-per-lidhjen-qe-ka-me-bebe-rexhen-dhe-action-bronson-jemi-shqiptare-dhe-krenare-per-kete/
  Në mesin e pyetjeve që iu bënë këngëtares, ishte edhe ajo se çfarë lidhje ka me Bebe Rexhën dhe Action Bronson. Kur u pyet për Beben, Dua tha se nuk e ka të afërme, por edhe ajo është shqiptare dhe janë shumë krenare për këtë. If playback doesn't begin shortly, try restarting your device.

Dua pyetet për lidhjen që ka me Bebe Rexhën dhe Action ...

  https://gazetablic.com/dua-pyetet-per-lidhjen-qe-ka-me-bebe-rexhen-dhe-action-bronson-jemi-shqiptare-dhe-krenare-per-kete/
  Dec 18, 2020 · Dua Lipa ka folur për disa artistë shqiptarë në intervistën e fundit. Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, po e përmbyll një vit shumë të suksesshëm, shkruan lajmi.net. Së fundi, artistja ishte e ftuar në “Web’s Most Searched Questions”, ku zbuloi shumëçka rreth jetës private dhe profesionale të saj. Në mesin e pyetjeve që […]

Profil: Bija e shqiptarit, aktore me famë botërore - Telegrafi

  https://telegrafi.com/profil-bija-e-shqiptarit-aktorja-fame-boterore/
  Origjina shqiptare e aktores së njohur greke Irenë Papa Leleku, është kundërshtuar shpesh, sidomos nga biografët grekë. Gjatë bashkëbisedimeve që ka pasur me aktorin shqiptar Bekim Fehmiu, ajo e ka pranuar origjinën e saj shqiptare. Ndoshta ky fakt e bënte më të madhe miqësinë mes tyre. Prejardhjes së saj shqiptare i ka kushtuar vëmendje studiuesi […]

We hope you have found all the information you need about Artiste Shqiptare Me Fame Boterore through the links above.


Previous -------- Next

Related Pages